| artistu55 a întrebat:

Heii! Aseara am fost la spital,deoarece am mancat niste cartofi prajiti si simteam ca mi-a ramas unul in gat.Dar s-a dovedit a fi doar zgarietura, m-a consultat cu o oglinda lunga in gat.Dar astazi nu prea mai simt zgarietura, ci mai jos de gat in spate simt asa o mica durere si parca respir putin mai greu cand trag aer in piept.Imi este putina teama. Oare e doar senzatia mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este zgarieura care se vindeca. O sa dureze vreo saptamana pana nu o sa mai simti dureri si neplaceri acolo. In saptamana asta nu manca picant, prea fierbinte sau prea sarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este senzatia de la zgarietura,se va vindeca, stai linistita.
Incearca sa eviti mancarurile picante, prea sarate, fierbinti, prea reci.
Te pup!

| WeeK3nD a răspuns:

S-ar putea sa fie senzatia ta, dar iti recomand sa mergi la doctorul de familie, pentru a vedea sigur ce s-a intampalt

| AnnDi a răspuns:

Bine inteles ca este o iluzie a fricii provocate aseara. Cea mai buna metoda este sa mai astepti cateva ore si daca durerea care te jeaza mai persista, mergi din nou la spital tongue