| Alexandra282001 a întrebat:

Heii TPU... azi am cazut pe umarul stang pentru ca era sa ma muste un caine.in fine. Cu toate ca m-am zgariat, nu ma ustura asa tare cat ma doare umarul. nu-l mai simt deloc.mana o pot misca decat de la cot in jos... ce sa fac? imi trebuie ghips? umarul s-a cam umflat
ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NikkiReed a răspuns:

Mergi imediat la doctor, sa nu fie ceva mai grav...

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa te consulte si sa te trimita la ortopedie cu biletul de trimitere, nu se stie daca e fractura sau entorsa!

| marin81 a răspuns:

Poate e doar o luxatie/ Mergi la un medic sa te vada

| Darius2019 a răspuns:

Sunt multe posibilitati cum ar fi dislocarea depinde cum ai cazut incearca sa o misti cu cealalta dar ambele sa lucreze poate ti-ai blocat vasele circulare.

| SweetGirl1303 a răspuns:

Poate fi o fractura, dar nu sunt sigura...ori asta, ori poate fi putin sclantit, daca e asa iti v-a trece in maxim 2 saptamani