| AbeliaMadalina a întrebat:

Hello! Sunt foarte îngrijorată si stresată ma cert cu mama mereu pentru ca vreau sa-mi bag silicoane si ea spune ca mai cresc ca nu stiu ce, iubitul meu spune ca nu-i satisfac privirile plang într-una ca n-am sânii, am citit pe internet ca daca fac sex imi cresc sani am facut si nu mi-au crescut, la scoala baieti nu se uita la mine chiar daca am decolteu si stau mereu cu el pe afara, am fund destul de mare! nu vreau sa stau singura
pot sa-mi bag silicoane de acum sunt foarte îngrijorată mai am destul pana fac 18 ani si nu pot sa mai rabd atat?

Fara comentarii aiurea ca nu va răspund vreau doar sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se pun silicoane la copii.Ai ceva probleme mai sus.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se pun silicoane la copii.

| Kaℓi a răspuns:

Of, biata de tine.
Ti-ai facut contul asta doar ca sa intrebi asa ceva?
Daca nu e o gluma, e rau de tot...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista 2 variante.

ori ai pus intrebarea asta la misto, caz in care nu prea mi se pare amuzanta

ori vorbesti serios si nu esti altceva decat o sclava sexuala a unui baiat (ca nu il putem denumi barbat). In acest caz poti sa ii spui mamei tale ca asta va fi cariera ta si sa investeasca in tine

| mihai69 a răspuns:

„... iubitul meu spune ca nu-i satisfac privirile" ZĂU? da' ce-i satisfaci, atunci? Unu' care vorbește așa cu tine NU te iubește, crede-mă! Părinții tăi au mare dreptate.
În plus, în locul tău aș încerca să am mai multă minte, nu țâțe mari!

| Doub a răspuns:

Pentru iubitul tau nu esti decat o jucarie.
Ti-ai calcat demnitatea in picioare.
Gandesti foarte imatur.

| Aasdfghj a răspuns:

Sfatul meu e sa-ti gasesti un iubit. Ala nu da nici doi bani pe tine. Se uita mai mult la corp decat la tine, ca om. Sanii si fundul nu conteaza. Degeaba ai 18 ani, vad ca esti prea aeriana. Nu stiu in ce mediu ai crescut si cu ce prieteni mai ales, dar au avut o influenta naspa asupra ta. Mama ta are dreptate si ar trebui sa o asculti. Da-i papucii prietenului tau care nu e interesant de nimic altceva decat de corp...si nici de ala ca nu ii convine cum arati. Cand iubesti, iubesti totul si nu incerci sa schimbi. Mergi la scoala imbracata decent, parasute avem destule. Vrei sa fii una in plus? Vrei sa fii una care isi expune sanii in pozele de facebook pentru like-uri? Baietii cu capul pe umeri nu cauta asa ceva.
Sa vreo silicoane e una, dar sa o faci pentru ca asa vrea "iubi" si pentru a agata baietii de la scoala, e alta. Ai o problema mare.

| Alcyon a răspuns:

Cred ca ti-ar trebui un implant de creier.

| e1xtz a răspuns (pentru Alcyon):

Cel mai bun rasuns...chiar daca nu va luat in consideratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fara comentarii aiurea, Stii si tu iti vom comenta cum anticipam noi lucrurile daca este un raspuns care nu este pe placul tau accepta-l si asahappy
Bun, 18 anisori nu esti destul de coapta... gen forma sanului se schimba pana la 20 de ani. Un medic, stie mai bine eu nu pot sa iti spun decat in mare. Si eu vreau silicoane mai incolo desi mi-se par inutile. Niciun medic nu iti va face operatie de sani la 17 ani, asteapta pana la 18 desi am senzatia ca nici atunci nu o va face doar asa ca sa iti ia tie banii doar daca e nesimtit. La 20 de ani poti sa-ti bagi silicon si-n fesehappy pana atunci mai rabda.
Este si foarte aiurea in loc sa arati de varsta ta si silicoanele alea te vor face mai matura, n-are rost. Uita-te la unele de 14 ani arata ca niste babe jurlaughing) nu vreau sa fiu rea dar nu vreau sa fiu in pielea lor.

| Hitback a răspuns:

Ca sa iti creasca sanii trebuie sa mananci banane. A scuze bananele contin glucoza care ajuta creierul dar oricum tu cum nu il folosesti nu are rost sa mai mananci. #lasomncopilaş #noaptebuna #daiDoamnecreier. #Amin.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralucaa69 a răspuns:

Iubitul tau de fapt nu tine deloc la tine. Ar trebui sa nu mai ti cont de parerea lui. Ar trebui sa astepti pana la 18 ani pentru ca poate esti micuta si pana atunci te vei gandi mai bine. Nu te mai certa cu mama ta pentru ca iti vrea doar binele. Nu-ti spune cu rautate.Te-as sfatui sa te impaci cu ea si sa nu mai plangi. In legatura cu corpul tau iti spun din proprie experienta ca cine te place te place asa cum esti. Ai timp suficient sa-ti gasesti un iubit.Nici macar nu ai 18 ani. Stai linistita

| Valy9999 a răspuns:

Nu ai nici un pic de creier... ori esti genu de fata mai cu*va scuza-ma ca iti spun+ ca ai spus ca deja ai facut sex si mai ai destul pana la 18 ani! Daca ala vrea sa iti pui silicoane inseamna ca vrea doar sa te f*** parerea mea! Daca o sa iti pui silicoane roaga doctoru sa iti bage si putin creier in cap chiar daca este imposibil