| anonim_4396 a întrebat:

Help! Sunt baiat si am incercat mai multe samponuri("clear";"wash and go"; un sampon de la avon numit "naturals"; si un sampon"dan free"la recomandarea unui farmacist; am incercat chiar si "palmolive" care mai mult imi facea matreata, nu ca nu ar fi bun, probabil ca sunt alergic la vreunul din incredientele lui) si niciunul nu m-a scapat de matreata. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Sper sa iti fiu de folos: http://anka-flame.iblogger.org/

| drpopa a răspuns:

Sampon bioderma NODE DS

| lost.in.rain a răspuns:

Nizoral si T-Gel, folosite alternativ.

| octavianpas a răspuns:

Sampon si balsam pe baza de aloe vera.Contacteaza-ma daca te intereseaza mai mult.

| eva_2950 a răspuns:

Cumpara din farmacie un sampon dermocosmetic.Stiu ce este foarte bun cel de la Klorane(coasta cam 30-40ron).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! si eu am avut matreata, si prietenul meu de asemenea. Am scapat de ea acum vreun an si de atunci nu am mai avut absolut deloc. Ar trebui sa te speli tot la 2-3 zile(eu asa fac si nu mai am matreata... sau cel putin nu se mai vede) si sa folosesti produse nivea sau dove. de preferat nivea. wash and go si clear fac mai multa matreata, pentru ca si eu am incercat. Sper ca te ajuta cu ceva!