| andreuta54 a întrebat:

Hey am inaltimea de 1.64.si am 49 de kile
ar mai trebui sa ma ingras? cu cat?
dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mikutza98 a răspuns:

Eu am inaltimea de 1.66 si 46 de kile. Nu as vrea sa ma ingras si nici sa slabesc, imi place asa cum sunt. Cred ca tu ai un corp frumos. E alegerea ta daca ai vrea sa te ingrasi sau nu.

5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Conform calculatorului medical.
Trebuie sa ai intre 50(minim) si 67 kg(maxim).
Greutatea ideala este 57 kg.
Bineinteles ca si varsta conteaza. Daca esti in perioada cresterii nu ar trebui sa iti faci griji.
Uite calculatorul sa te convingi si tu :

http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

| mona a răspuns:

Poate ca nu ar strica sa mai pui vreo 3-4 kg

| medgirl a răspuns:

Greutatea ideala pentru inaltimea ta, ar fi 54 kg. Daca esti inca in perioada pubertatii, este normala greutatea ta.

| Cameliaa12 a răspuns:

Hey, calculeaza cu asta http://www.frumusele.ro/Calculator-Indice-Masa-Corporala, vezi ce IMC zice ca ai pentru inaltimea ta si daca ai nevoie sa slabesti sau sa te ingrasi :)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti subponderală ( prea SLABĂ )!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie 58 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.