| Francesca17 a întrebat:

Cum sa ma ingras 3-4 kile? Funda kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
28 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anonim1808 a răspuns:

Nu manca peste zi mult si mananca seara mult sa te culci satula. sigur te ingrasilaughing:*

| Gumitzza5 a răspuns:

Pai uite aici : Mananca multa paine.Sugestibig grin :
-Dulceata pe paine +untblushing
-Almete pe painebig grin e foarte bunn
-Sendvisuri mari pline cu de toatelaughing
Sau Cartofii prajiti cu:
-Branza
-Cascaval
-kechkup laughing
Sau Carnestraight face de porclaughing

Si manca seara gen pe la 11, 12.1 big grin asa te ingras rapid
A da si pont daca poti mananca din picioare ca se depune mai repedelaughing. Bafta:*

| NUTREBUIENUME a răspuns:

Nu cred ca e bine sa te ingrasi...dar totusi.Mananca alimente cu multe calorii si repede.Seara intre orele 10seara-4 dimineata nu dormi.O sa te ingrasi rapid

| cipri2112 a răspuns:

Manaca foarte multa ciocolata(dulciuri) paine, carne, orice iti prieste tie dar foarte multe dulciuri. DA FUNDA CA TE-AM AJUTAT.
happy

| Francesca17 explică (pentru cipri2112):

Nu m-ai ajutat! Deci...

| nevermindpeople a răspuns:

Nu este o idee prea buna sa te ingrasi, iti va parea rau dupa. Dar daca insisti, cred ca te pot ajuta. Iti recomand in primul rand sa te ingrasi sanatos. In definitiv este nevoie de 3500 de calorii pentru a lua un kilogram, si pentru a pierde un kilogram trebuie arse alte 3500 de calorii. Lucrurile insa, nu stau chiar atat de simplu ca pe harti. Poti sa ai tu un aport de 3500 de calorii pe zi, daca ai si metabolism accelerat, numarul de kilograme ramane neschimbat.
Dimineata iti recomand o omleta, o cana de iaurt si cateva preparate daca mai poti. La pranz, mananca ce mananci tu de obicei, dar nu intr-o cantitate exagerata, atat cat poti, nu e nevoie sa te fortezi. Dupa-amiaza, incearca o portie de piept de curcan, garnitura de care vrei + salata. Spre seara, doar o gustare la alegere. Sper ca te-am ajutat. >big grin

| FursecCuCiocolata a răspuns (pentru nevermindpeople):

Si eu vreau sa ma ingras si stiu ca e meia bine sa fi slab dar eu chiar sunt prea slaba ce naibaa ma ia vatuul nu sta nicio haina marfa pe mineesad eu am 13 ani si 38 kg, iar inaltime 1.60 si cv cred nu stiu sigur sau chiar 1.70 si cv.

| Dunkelheit a răspuns:

Si eu as vrea sa ma ingras...Cred ca singura metoda ii sa mananci mult.

| Francesca17 explică (pentru Dunkelheit):

Da ASA ESTE! Dar nu vreau fast-food sau sa nu mai fac sport as vrea sa imi spuneti un meniu plin in caare sa ma ingras

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Nu e o idee prea buna sa te ingrasi.Cand o sa fii mai mare o sa pui o intrebare peTPU :Cum sa slabesc?

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Sa frecventezi mai des Mc'Donalds.big grinlaughing

| Francesca17 explică (pentru ღBrokenツAngeℓღ):

Eu nu vreau sa mananc produse nesanatoase ca sa ma ingras...

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Buna! Pai ce sa zic mananca mai mult in fiecare zi si te vei ingrasa... Bafta!

| KIDoOr a răspuns:

McDonalld's. Zilnic, 3 mese pe zi timp de 5 zile.

| Francesca17 explică (pentru KIDoOr):

Nu intelegeti ca aia e numai mancare nesanatoasa si nu o sa mananc asa ceva in veci ca sa ma ingras! Eu mananc fast-food odata la 1 luna. Vreiam un meniu plin ca sa ma ingras

| William a răspuns:

Iei 3-4 pungi de zahar de 1kg fiecare si le bagi in buzunar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kilograme vrei sa zici! Mananci alimente bogate in grasimi, proteine, glucide!

| Ela234 a răspuns:

Mananca multe grasimi si painewinking

| Francesca17 explică (pentru Ela234):

Multumesc. kiss

| Ela234 a răspuns (pentru Francesca17):

Cu placere

| Loca a răspuns:

Pai mananca dulciuri, carne de porc.Mananca la fast-fooduri, i-a vitamine.

| Senoritha a răspuns:

Mananca mai mult, sau ia niste vitamine.:p

| Anyta2000 a răspuns:

Poti sa mananci mult seara, multe dulciuri sau poti sa mananci putin si des.

| Oitza a răspuns:

Pai poti sa. mananci? thinking

| Miruu9 a răspuns:

Pai mananca ciocolata, dar nu amaruie, mananca dupa ora 7, dar nu mancarurui foarte grele. Si nu face sport laughing adica poti sa faci sport, dar nu foarte mult.

| Francesca17 explică (pentru Miruu9):

Eu nu mananc dulciuri ca sa ma ingras! Si fac sprot aproape zilnic vreiam doar un meniu mai plin ca sa ma pot ingrasa tongue

| lullll a răspuns:

Mananca dulciuri, dar ai grija sa nu ajungi al diabet si stai mult in pat, sa stii ca somnul slabeste asa ca dormi mai putin