| Diana1417 a întrebat:

Am fost operata acum o luna la nas: septorinoplastie.Perioada de vindecare decurgea normal pana sa fiu lovita la nas.Pe moment a durut destul de tare pe o scara de la 1 la 10 - 7...acum dupa o zi doare daca ating mai tare decat inainte.Nu observ nimic schimbat el fiind oricum umflat, sange nu a curs. Oare trebuie sa merg la un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic in cazul in care durerile nu se calmeaza in decursul zilei de azi.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mergi la un control, la medicul care a efectuat operatia

| AliGab a răspuns:

Cum doamne iarta-ma te-ai lovit? Pentru linistea ta mai bine du-te la un control cu precizarea sa-i spui doctorului cum te-ai lovit. Sanatate

| Diana1417 explică (pentru AliGab):

Lucrez cu copii ( 3-4 ani) si unul din ei m-a lovit. Doar mi-e frica sa nu apara complicatii.

| AliGab a răspuns (pentru Diana1417):

Acum este de inteles...mai bine du-te la doctor. Asa te vei linisti sau vei sti sa iei masurile necesare ca sa nu se agraveze situatia (caz in care este vorba de complicatii). Totusi, sa speram ca nu este ceva grav si lucrurile vor sta bine pentru sanatatea ta. Sanatate multa iti doresc!