| me237 a întrebat:

Hey! La 162 cm si 56 kg sunt grasa? acum grasa nu stiu eu sigur daca sunt, mai mult ma refer daca arat urat pentru ca tot timpul cand vad pe strada o fata mai slaba decat mine ma simt prost.(am 14 ani dar nu prea imi place sa ma iau dupa varsta...deobicei prefer sa ma iau doar dupa inaltime si kg) Funda! si va rog sa fiti sinceri ca doar nu pot sa vin la voi acasa sa va bat, nu?winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miamia1 a răspuns:

Dupa moda frantuzeasca, ar trebui sa ai 52 kg. Asta e goar moda frantuzeasca. Acum depinde cum esti proportionata. Cel mai bine ar fi sa faci niste sport sa-ti fortifici muschii, iar corpul tau va arata mult mai bine.
Deci: nu esti grasa, dar nici slaba. Ar trebui sa slabesti vreo 2-3 kg prin sport, nu prin cura de slabire, dar sa nu te demoralizezi daca nu reusesti in timp record:*.

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Http://www.csid.ro/calory-calculator/(iti spune si daca esti prea slaba normala sau supraponderala)
dar conteaza si varsta...la 50 de ani o femeie de 1, 62 la 56 de kg e model...la varsta ta e cam mult.
Succes!
funda/ :D

| AikkoxD a răspuns:

Nu ţi-ar strica 3-4 kg mai puţin. În general, ar trebui să ai cu aproximativ 10 mai puţin decât înălţimea. În cazul tău, 50-52 kg.

| Alle13c a răspuns:

Maii..eu am 1.60 si am 46 de kg la 13 ani ..acum depinde si de tine, poate esti un pic plinuta dar nu pot spune mai ales daca nu te vad. dar ar fi bine daca ai putea sa mai dai jos cateva kilograme DAR SA NU INEPI ACUM SA FII DISPERATA! adica sa faci tot posibilul sa slabesti si sa decurgi la pastile de slabit sau ceaiuri pentru ca nu-s bune deloc! crede-ma :*

| Madalina_7770 a răspuns:

Buna, nu esti grasa esti bine pentru varsta ta, de obicei daca ai 1, 62 trebuie sa ai intre 52- 57 de kg, adica diferenta sa fie 5-10 intre inaltime si greutate, daca nu incearca sa faci exercitii. Fundita?batting eyelashes