| GaabiRock a întrebat:

Hey! Ma ustura pielea fiindcă am lipit ceva cu pistolul de licurici i mi-a căzut puțin pe deget si pe picior..am tras si mi s-a luat puțin din piele. ma ustura tare... am dat cu apa si un prajulet pentru cojire si am pus un plasture! Ce sa fac sa nu ma mai usture!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Trebuia sa te dai si cu un spray pentru arsuri. Pentru ca aia e o arsura, si arsurile ustura. Poti doar sa astepti sa se vindece.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Te va mai ustura putin si nu vei mai simti dupa un timp. E bine ca te ustura.Imunitatea este buna.