| stef112 a întrebat:

Hey TPU.am fost la scoala si am stat cu spatele la geam si nu erau puse kedare sau cum se zice.si am simtit ca e rece dar in spatele meu era caloriferul si nu am simtit rece la spate dar daca puneam mana la geam se simtea ca vine frig. a doua zi cand m-am trezit eram ragusit si aveam febra si ameteli am luat coldrex junior si mi-a scazut febra si mam simtit mai bine.ma tine de sambata si azi e luni si iau in continuu coldrex. daca nu mai iau iar ma ia ameteala si febra.am auzit ca s-ar putea sa am bronsita? ce sa >fac?credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimgirltpu a răspuns:

Se pare ca te-a tras curentul. Cel mai bine ar fi sa consulti un doctor ca sa nu agraveze situatia. Bronsita e cava la plamani, se manifesta prin tuse, expectoratie si suierat la respiratie si subfebrilitate (intre 37 - 38 grade C) si durere cu senzatie de arsura in piept. Tu nu ai asemenea simptome deci nu ai bronsita.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca nu tusesti, nu putem vorbi de o bronsita. Ar fi bine sa ajungi cat mai repede la medicul tau de familie pentru un consult.
http://www.i-medic.ro/articole/infectii-virale-respiratorii

| stef112 explică (pentru doctoressa):

Pai si tusesc... des. am uitat sa precizez si am exces de mucus... dar la amigdalite nu am nimic nu ma doare gatul doar capul m-a durut

| andreidraga a răspuns:

- multa hidratare
- multa vitamina C
- miere

Trece!