| DanceIsMyLife a întrebat:

Am si eu o problema: pana la varsta de 7-8 ani am facut foarte mult sport(in special dans si inot) si nu am mancat dulciuri(nu imi placeau). Eram slaba(normala). Dar vremurile acelea au trecut. Acum am 12 ani, 168cm si 60 kg! De ce? Pai...stai sa ma gandesc: am inceput sa mananc dulciuri, nu am mai facut nici dans, nici inot(mai dansez cand imi mai fac >timp)- sunt in a VI-a si dam examene si trebuie sa invat. Mai nou mananc cand sunt stresata, suparata sau pur si simplu cand ma plictisesc! Am inceput sa nu ma mai simt bine in corpul meu: am aripioare, soldori, burta si putina celulita pe picioare! Ce pot sa fac sa slabesc? Ce regim as putea sa tin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

Parca imi citesc jurnalul! cu exceptia dulciurilor, e totul la fel... la scoala imi pune probleme geometria mie.pana acum am avut numai medii de 10. , dar anul asta e mai greu. sa-mi dai un id, poate mai vorbim;;

Răspuns utilizator avertizat
| Ge00rgy a răspuns:

Http://www.slabire-sanatate.ro/articole/slabire.php
aici ai cam ceva despre sl; abit si trucuri pe mine m-au ajutat nu stiu pe tine. aaaaaaa si sa ati faci timp sa mergi la alergat in parca