| Andreeaaaaaaaaa a întrebat:

Hey TPU... de curand mi-am facut o tunsoare nu prea reusita sad... Cum as putea sa fac sa-mi creasca parul mai repede? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Indiferent cat te-ai chinui, parul nu creste mai mult de 16 cm pe an, dar poti sa ii imbunatatesti calitatea, ca sa nu se mai rupa:foloseste ulei de richin si schimba-ti stilul de viata; ai grija ce mananci pentru ca sanatatea ta se reflecta si in cea a parului. Daca il vrei mai lung intr-un timp mai scurt, du-te la salon si pune-ti niste extensii happy

| Anca95 a răspuns:

Uleiul de ricin face minuni. Aplica-l de 3 ori pe saptamana pe par seara si lasa pana dimineta.In 2 saptamani vei vedea rezultatele

| GabiiHaș a răspuns:

Pune-ti peruca.

Răspuns utilizator avertizat
| JustMe6378962 a răspuns:

Ti-am zis si pe Mess ca trebuie sa folosesti ulei de ricin, da tu nu stii sa ascultii... Bine, lasa ca draguta ta colegutza de banca, s-a suparat pe tine!

| nomoretears1111 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, stiu cum este. happy Uite ce sfat iti dau eu: spala parul mai des, cam o data la 2 zile. Foloseste inainte de spalare o masca de par din galbenus de ou, doua linguri ulei de masline, o lingura ulei de ricin, 20 de picaturi vitamina A si o lingura zeama de lamaie. Aplica pe lungimea firului si pe scalp, lasa cam 2 ore, timp in care tii o folie pe cap, ca sa nu se usuce masca, apoi spala parul normal, cu samponul obisnuit. Vei vedea ca va creste mai repede si va arata mult, mult mai bine! Multa bafta si numai bine! happy

| Andreeaaaaaaaaa explică:

Acum sunt confuza... uni spun ca poti accelera cresterea parului si alti, nu... Ce ar trebui sa fac?

| Andramarina35 a răspuns:

Uite ce folosesc yo...Am auzit si eu si am incercat acum astept sa dea rezultate deci: spargii 2 oua si le iei numai galbenusurile le sbatii bine si dupa pui 2 linguri ulei de maslineamesteci si te dai cu el pe cap dar parul sa fie oleaca ud si te cum cum te`ai vopsi.stai 5 minute cu el si dupa aia te speli normal pe cap si gata si asa faci de 2 ori pe saptamana sper sa functioneze Funda?

| iamyours95 a răspuns:

Consuma alimente bogate in vitamine si bea ceai rooibos.

| Mihaiii27 a răspuns:

Spala'te cu mult balsam!