| capsunicamar a întrebat:

Hey, TPU happy
Ieri mi-am pus aparat dentar fix, sunt foarte multumita de el numai este o singura problema, ma doare destul de tare..de abia pot sa mananc. am auzit ca va trece durerea acesta ..nu stiti in cat timp? Ati avut si voi?

Merci sidau FUNDA :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Err a răspuns:

Si eu am avut aparat dentar. Doare primele 2 sau 3 zile, dar dupa este ok, te obisnuiesti. Mie doctorul mi-a recomandat sa mananc inghetata si sa beau lapte rece pentru ca amelioreaza durerea. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| toofabforyou a răspuns:

Heiihappy da, am avut.mie mi-a trecut in cam 2-3 zile. apoi, te vei obisnui cu el si va fi ca si cand face parte din tine acel aparat.

| capsunicamar explică (pentru toofabforyou):

Asa a si fost, in 2-3 zile mi-a trecut siacumnu mai simtnimic. Merci happy