| 1Q a întrebat:

Ieri seara cand m-am ridicat din pat mo apucat o durere de spate in partea stanga iar de dimineata ma doare spatele cand ma misc, precizez ca nu este reumatism ca am 15 ani si nu sunt batran, ce poate sa fie ce pot sa fac, FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Poate fi un început de scolioză.Mai bine du-te urgent la doctor!
Însănătoşire grabnică!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact!
Sunt copii foarte mici care au reumatism. tu la 15 ani esti mare.Cunosc copii de 7 ani care au reumatism.

Cel mai indicat este sa mergi la un medic! Nu ai de unde sa stii daca este sau nu reumatism.Mai multe informatii gasesti aici:

http://depici.ro/copilul/cum-tratezi-reumatismul-la-copii/

Sper ca te.am ajutat! Multa multa sanatate!:*

| andreex a răspuns:

Dacă nu reumatism poate te-ai lovit fără sa îți dai seama sau dacă nu, nu știu îmi pare rău mi-am dat cu părerea.

| anootsa a răspuns:

Nu trebuie sa fii batran pentru a avea reumatism... poti avea si de la varsta ta. Poate ai stat prea mult in frig sau te-a tras curentul.De obicei se folosesc unguente sau eventual pui apa fierbinte intr-o sticla sau sunt pungi anume pentru asa ceva si o tii la spate. Sper ca ti-am fost de folos.