| oanny91 a întrebat:

Imi creste maseaua de minteee si ma doare falca cu ureche si gat.sad ce as putea sa fac sa nu ma mai doara? nici gura nu o pot deschide sa pot manca si eu normal sad, dar sa nu ma trimiteti la stomatolog pentru ca imi este foarte frica de doctorii stomatologi sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iei un antialgic, Algocalmin, Piafen, Ibuprofen.

| noktambul a răspuns:

La maseaua de minte nu ai ce sa faci. Nu te lua dupa leacurile recomandate de user-i. Efectele cresterii maselei de minte sunt extrem de diferite de la persoana la persoana. Du-te neintarziat la stomatolog, altfel pana cand se va macina singura o sa te doara non-stop. Si s-ar putea sa -ti cauzeze si alte complicatii. Curaj si ...sanatate maxima!

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Ia ibalgin.sunt foarte bune pastilutele alea de dureri, indiferent unde.si eu mai aveam dureri dupa ce m-am operat la picior si luam cate unu din ala si imi treceau aproape instantaneu. dar nu lua mai mult de 2 pe zi, si deloc daca esti in perioada delicata pentru ca intensifica fluxul menstrual.

sper ca te-am ajutat. o seara placuta!

| EllyFMS a răspuns:

Ketonal

pe mine ma ajuta.

| Angie12 a răspuns:

Eu miai scos 3 dinti la stomatolog!
Vrei sa nu te mai doara atunci puneti niste gheata in partea unde te doare dar fi atenta!
Fundita?