| Aihao19 a întrebat:

Imi este foame mai mereu sau na, sa zicem nu mereu ci des.Mereu simt nevoia sa rontai ceva.Ce sa fac sa nu mai simt nevoia asta? Sa nu mai simt senzatia de foame mereu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa rontai nuci, alune crude, arahide etc +Tot felul de cereale naturale. Si sa ai 3 mese consistente.

| AliGab a răspuns:

Ai helicobacter piroly, o bacterie care vietuieste in mediul acid din stomac, foarte rezistenta la acidul gastric, care ataca mucoasa stomacului. Senzatia de foame este una din manifestarile existentei acestei bacterii. Mai poate fi si durerea si arsurile la stomac (undeva in capul pieptului). Netratata poate duce la ulcer.
Solutia: o consultatie la doctor (gastroenterolog), analize pentru bacteria respectiva si urmat tratamentul care ti se va da.
Sanatate!

| gaiba1 a răspuns (pentru AliGab):

De unde dracu sa stii tu ma ca are helicopter laughing trimiti femeia sa dea bani degeaba poate

| AliGab a răspuns (pentru gaiba1):

Am trimis-o la doctor...se poate duce si gratuit daca este asigurata medical. Dar unde cap nu este vai de picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa inlocuiesti rontaitul unui covrig cu rontaitul unui sân. Adica sa faci sex de cate ori iti vine sa rontai ceva. O sa fie o.provocare mai mare cand vei aimti nevoia de a rontai pe strada...

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai minte nici cat o musca