| Denisse66 a întrebat:

Imi lacrimeaza ochii si cand citesc ma dor! Ce sa fac? Credeti ca am nevoie de ochelari!? Dau funda cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa faci un control oftalmologic, nu e de joaca cu chesti de genu.Anumite simptome minoare pot ascunde o afectiune care se poate grava in timp, asta daca nu e tratata la timp!

| didutu_6969 a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa te duci la un oftalmolog, el este in masura sa iti dea cele mai bune sfaturi, uite cateva din partea mea :cand iti simti ochii obositi fa o pauza si uite-te pe geam cateva minute, asta relaxeaza ochii. Cand te dor freaca-ti podurile palmelor pana se incalzesc apoi pune-le pe ohii asta mai reduce din durere. Nu uita sa te duci la oftalmolog problemele nu dispar cu timpul, ele se agraveaza.

| IAOIADNAA a răspuns:

Cred ca da!, dar cel mai bine ar fi sa consulti un doctor.