| Gatsby a întrebat:

In afara de inot si basket ce exercitii sau sporturi pot sa fac ca sa cresc" am 1, 65 dar mai vreau. se zice ca, cand dormi cresti mare, cum anume trebuie sa dormi""

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cristian_Florin_1997_cJrE a răspuns:

Eu sar in fiecare zi coarda cate 20-30 de minute cu pauze de 2 minute.Si acest "sport" te si dezvolta deoarece iti pune toti muschii in miscare.La mine se vad rezultatele.

| Gatsby explică (pentru Cristian_Florin_1997_cJrE):

Mersi, chiar nu m-am gandit la asta niciodata. cred ca o sa incep primavara

| anonim_3361 a răspuns:

Si eu am tot 1, 65 si nu vad problema.ce varsta ai? eu conosc pe un baiat care a facut basket de mic copil si totusi la varsta de 17 ani el are inaltimea de 1, 60..de asemenea cunosc pe cineva care la fel a facut basket de mult timp si la varsta de 16 ani are 1, 85. Tind sa cred ca asta se transmite si ereditar.Cat despre inot, nu stiu ce sa spun.Stiam doar ca iti face spatele foarte lat, bineinteles nu pot sa confirm ca este adevarat pentru ca nu am practicat inotul ca un sport

| Gatsby explică (pentru anonim_3361):

Am 15-16 ani. mama e mica si tata are cam 1, 75-80. chiar si asa, tot vreau sa cresc mai mare. macar 1, 85-90

| netulescu a răspuns:

Cred ca cu fata in sus mainile intinse se picioarele descoperite,