| Radandam a întrebat:

In timp ce mergeam m-am lovit cu capul într-o craca de pom, în creștetul capului. Credeți că impactul poate fi mare la asa ceva? Pot da un hemoragie cerebrala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu pătesti nimic numai dramatiza atît, nu ai cazut in cap de la etajul 9, stai calm. Ca sa ai hemoragie trebuie o lovitura zdravana intrii direct in comă numai ai timp de scris pe TPU, si in 2 zile esti gata mort.

| johnnny123 a răspuns:

Întrebarea este ce te va omorî mai întâi. O alună, o coajă de salam, o sârmă sau o crenguță.

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Poți sa răspunzi la intrebare? Sau faci mișto când sunt speriat?

| johnnny123 a răspuns (pentru Radandam):

Păi tu ești speriat 24/7. În fiecare zi crezi că te va omorî ceva.
Ți s-a spus de cel puțin o mie de ori pe situl ăsta că tu suferi de ipohondrie și ar trebui să mergi la psihiatru, dar refuzi să înțelegi.

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Ok. Dar strict la intrebare asta, dacă ai răspunde serios, care sunt șansele?

| johnnny123 a răspuns (pentru Radandam):

Strict la întrebarea asta, la modul cel mai serios, mergi la psihiatru.
Și ca să fii sigur că te primește, printează cele 700+ de întrebări pe care le-ai pus aici.

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Răspunde la intrebare. Crezi ca dacă te lovești într-o creaca în creștetul capului, adică intri cu capul în ea ca nu ești atent, dar din mers ușor, nu cred ca a fost impact mare se poate?

| johnnny123 a răspuns (pentru Radandam):

Ți-am răspuns la întrebare: Faptul că ai atins ușor o crenguță cu capul nu trebuie să te îngrijoreze.

Ceea ce trebuie CU ADEVĂRAT să te îngrijoreze este faptul că ignori o foarte posibilă afecțiune psihică de care suferi și care îți poate afecta calitatea vieții într-un mod infinit mai mare decât acea crenguță.

| Suntbaiat123456789 a răspuns (pentru Radandam):

Du-te la psihiatru cât mai rapid.

| Lukasssz a răspuns:

Nu ai nimic, fi calm

| Mirel4412 a răspuns:

In primul rand, de numeste creaca nu craca, si nu, nu patesti nimic daca ai dat cu capul intr-o creanga, daca faceai hemoragie cerebrala, scriai intrebarea asta pe tpi( toti pentru ingeri)

| Forneticugem a răspuns:

-_-