| Elliana534 a întrebat:

Intrebare pentru cei cazuti in blestemul fumatului
1. Fumati/v-ati lasat?
2 De cand fumati/de cand v-ati lasat?
3 De ce v-ati lasat?
4 Cum ati reusit?
5 Povestiti nitel cum ati inceput
6 Varsta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe la 11 - 10 ani am fumat putin apoi am renuntat din cauza ca sant bani dati de pomana si ultimul fum l-am tras la 16 ani ca mi-a venit un chef deodata.

| Elliana534 explică (pentru mgtow):

Multa lume incepe sa fumeze din adolescenta felicitari ca te-ai lasat

| mgtow a răspuns (pentru Elliana534):

Asa e, cu banii de pe tigari pot sa imi iau ceva util.

| CrazyKiss a răspuns:

Fumez/Incerc sa ma las straight face(am inceput cu antrenamente si jooging asa ca incerc macar sa le reduc pentru inceput)Desi cred ca daca le-as lasa mi'ar fi mult mai usor sa alerg, o sa vad pe parcurs, In principiu nu le-am lasat din frica de a ma ingrasa. SPER SA REUSESC happy
Fumez de la 16 ani/acum am 21happy

| oanamu a răspuns:

1. Am reusit sa ma las! Yey!
2. De un an :D
3. Din fericire, sanatatea e INCA pe primul loc, apoi banii, mirosul de tigara al hainelor.)
4. Cu greu, am inlocuit tigarile cu fructe :)
5. Ma batea si prietenul la cap sa ma las (el citise cartea aia celebra al lui Allen Carr-In Sfarsit Nefumator - insa pe mine nu m-a convins atat de mult...bine, nici nu am citit-o pe toata). Apoi am vrut si sa slabesc si fumatul chiar nu ma ajuta deoarece incepusem sa merg la sala si sa ma plimb mult cu bicicleta si chiar simteram ca nu fac fata din cauza fumatului astuia. Asa ca am zis sa incerc totusi sa scap de tot de acest drog si le-am lasat brusc! Bine, la inceput o mai dadeam in bara cand ieseam seara la un pub ceva si toata lumea din jurul meu fuma, asa ca mai trageam si eu cate una. Dar a doua zi imi simteam plamanii de plumb, asa ca m-am lamurit singura.
6. 27 ani

Iar daca incerci si tu sa te lasi (bine, sunt sigura ca ai mai incercat de atatea ori si nu ai reusit), am gasit ceva articol dragut despre asta:
http://www.cum-slabesc.ro/articol/cum-am-slabit-lasandu-ma-de-fumat

Bafta multa!

| Elliana534 explică (pentru oanamu):

Frumos, felicitarile mele