| mamasit4 a întrebat:

Luni am fost la medic si mi s-a zis ca am pneumonie interstitiala. de atunci fac tratament cu antibiotice dar ma simt foarte slabita si ametesc. e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pneumonia este o boala foarte grava si sunt mirata ca medicul nu te-a internat, asa cum trebuia. Probabil nu avea deloc medicamente in spital. dar e normal sa te simti rau. Fa tratamentul, stai numai in pat, mananca sanatos si in cam 14 zile vei incepe sa te simti mai bine. perioada de convalescenta in acre te vei simti obosita, slabita va dura pana la 6 saptamani.

1 răspuns:
| Mariella a răspuns:

Daca iei antibiotice trebuie sa si mananci destul de bine, adica mult. deci daca nu mananci cat trebuie, din cauza asta e posibil sa ametesti