| RealKing01 a întrebat:

Mă doare un dinte când beau apă rece. Să mă duc la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei o dantura sănătoasă te duci.

| sierra1 a răspuns:

Când zici că te-ai săturat de "Mă doare un dinte", du-te.
Până atunci mai intreabă-ne periodic, ce să faci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, la dentist.

| ReddY25 a răspuns:

Normal,nu vrei să te trezești cu probleme

| helpforyou a răspuns:

Doar un stomatolog iti poate spune ce ai.

| Emy52 a răspuns:

Da
Este posibil sa ai o demineralizare sau sensibilitate dentară. Am pățit și eu, recomand sa mergi sa te consulte.
Nu-ți fa griji, cel mai probabil nu-i ceva grav sau urgent, dar ar trebui sa mergi in perioada asta când poți pentru că chestiile astea se pot agrava.