| Mario1994 a întrebat:

Mă dor dinții din față sus și jos trei dinți. Dar nu sunt cariați, nu se vede nimic ce am. Ce poate fi? Mama spune ca e de la curent dar nu cred, altul spune ca s-ar putea sa am infecția de la sinuzită. Am mai avut sinuzită din aia ușoară. Cine a mai pățit așa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te doare daca bei apa rece,respiri pe gura si e rece afara,daca spui ca nu sunt cariati,sinuzita nu are legatura cu dinti de aia se ocupa stomatologul, poti sa ai o sensibilitate dentara, vezi de o pasta de dinti care sa te ajute sau un consult stomatologic, doar prin consult afli asa pe TPU
1, nimeni nu e medic
2, in lipsa unor rezultate nu poti deduce nimic, simplu

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Știu. happy Voi merge mâine la stomatolog sau doctor ORL.

| bogdan324 a răspuns:

De cat timp te doare? dupa cum a spus si mama ta cel mai probabil te-a luat curentul.

| Mario1994 explică (pentru bogdan324):

De ieri-seară mă doare