| mgtow a întrebat:

Ma simt obosit cand soarele rasare pe timp de vara sau na. De la 20° in sus ma simt molesit si o stare ciudata parca am o tensiune in cap. Seara si noaptea ma simt perfect, cand e innorat afara ma simt perfect, iarna la fel cand e frig la fel de bine, dar vremea calda si soarele nu imi cad bine. O fi sensibilitate la lumina solara? Cum pot depista cauzele? Analizele de sange au iesit bine doar lipsa de vitamina D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dat fiind faptul ca stai intr o tara inorata suferi de lipsa vitaminei D, in mod normal este normal sa stam 30 de minute la soare pe zi sau sa suplimente de vitamina d, mare grija ca poti avea reumatism si sa fi sensibil la schimbarea vremi, cu greutatea cum stai? dureri de coloana ai? spate?

| mgtow explică (pentru RAY):

Stau bine la greutate. Nu am dureri de spate doar daca stau mult in piioare nemiscat ma deranjeaza

| Sofer a răspuns:

La mine exact invers laughing cand e frig molesteala oboaseala. Daca ar fi vara tot timpul m-as simti bine.

| mgtow explică (pentru Sofer):

Si nu ai gasit solutia cauza? Sa iti fir mai bine

| Donsavas a răspuns:

Poate fi o tulburare neurologica. Consulta un doctor!