| euandreeeea a întrebat:

Mi-a murit catelusa de parvoviroza a facut 5 luni şi a doua zii a murit.am facut tot posibilu să o salvez o ducem la doctor de 3 ori pe zi facea antibiotici sa chinuit o saptamana plingeam linga ea mise rupea sufletu cum se chinuia sad nu minca vomita facea dearie cu sange tremura :'( plingem intruna şi saptamana trecuta a murit. sufar foarte mult numai pe ea o văd pling intruna. mi-a zis doctoru ca stie un catelus care stapinu nul mai poate să tine şi sal adopt eu are 6 luni. şi tocmai peste o lună pot sa-l iau ca sa iasa virusu din casa. mă gindesc daca catelusu ala se va obisnui cu mine că este obisnuit cu stapinu lui oare ma va iubi? cit timp o sai trebuiasca să se obijnueasca cu mine? şi virusu este de ajuns să iasa o luna? k mi-a zis asa doctoru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Partea cu virusul, ca trebuie sa treaca o luna...bine. presupunem ca veterinarul e cel ce stie mai bine.
partea cu adoptia cred ca e binevenita.
nu o sa iti inlocuiasca pierderea suferita insa acel catel de 6 luni, daca o sa-i oferi dragostea ta, o sa iti ofere tot ceea ce are. viata lui o sa fie o bucurie alaturi de tine.
in caz contrar cine stie pe unde o sa ajunga atunci cand stapanul actual nu il mai poate tine.