| MistretulPufos a întrebat:

Mie nu mi-au aparut cosuri inca (am 14 ani) si cam toti colegii mei au, exista oameni carora nu le apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donkihote a răspuns:

Statistic, 80% din oamenii cu varsta intre 11 si 30 de ani au acnee la un moment dat. S-ar putea sa faci parte din cei 20% norocosi, sau poate vei face mai tarziu. Sa speram ca e prima varianta happy

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, există şi persoane care nu au coşuri - depinde cum "reacţionează" fiecare organism happy

Toate cele bune!

| R0R0 a răspuns:

Eu zic să te bucuri ca nu ai.

| Florentina9210 a răspuns:

Mie la 17 ani mi-au aparut pentru prima data.

| Eastwood a răspuns:

Normal ca exista, mie mi-au aparut doar acum la 18, altii nu au deloc!

| OhGodWhy a răspuns:

Lasa ca iti apar, o sa regeti ca ai intrebat.Si daca nu iti apar considerate norocos.

| Anonim0078965 a răspuns:

Nu este o regula ca adolescentii trebuie sa aiba cosuri si nu e o varsta stabilita.Si eu am 17 ani si nu am cosuri. Deci cel mai probabil faci parte din grupul oamenilor care nu se confrunta cu aceasta problema! big grin

| LupuCenusiu a răspuns:

Da, exista. Cosurile apar din cauza sebumului. Poate tu nu secreti asa mult. Deci, microbii intra pe langa radacina firelor de par si ajung la sebum(sebumul este secretat de glanda sebacee). Dupa aceea, impreuna cu sebumul formeaza asa numitul puroi, care se afla in cosuri. E posibil sa nu ai cosuri. La fel e si cu punctele negre, doar ca acolo continutul ''oxideaza'' si de aceea se vede capatul acela negru. Sper ca te-am ajutat!

| hackerulxxx a răspuns:

Stai calm/calma pana la 18 ani o sa ai timp sa ti apara laughing