| Crysess12345 a întrebat:

Miros urat de la un pantof!

Salut, am cumparat o pereche de pantofi, acum 1 an de zile, si de cateva zile, sosetele incep sa miroasa foarte urat de la pantoful drept, chiar nu stiu din ce material este, dar ma gandesc ca e de calitate ca au costat foarte mult, si inca nu au nici-o problema.

Ce ar trebuie sa fac cu pantoful repectiv? am incercat si alti pantofi, acolo nu am respectiva problema. Se poate spala pantoful la masina? sau cu ceva perie pe interior sa mai scap de mirosul acela? astept orice sfat.

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 26Geo a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa faci in cazul asta.II poti baga la masina de spalat, dar dupa un timp iar o sa reapara mirosul ala.Foloseste-i mai rar, incearca un deodorant pentru pantofi si nu sta mult timp incaltat cu ei, piciorul transpira si din cauza asta miros urat.Indicat ar fi sa iti iei altii.Bafta

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Schimba ciorapii zilnic si in mall gasesti un deodorant de incaltaminte, dai cu el inainte sa te incalti.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu ştiu care este problema cu pantoful însă îţi recomand să-i bagi pe ambii la maşina de spălat.
Vei vedea că după spălare vor fi ca noi, fără nici un miros.
Eventual mai poţi încerca să dai cu puţin parfum în el.
Pa-pa.

| ClaudiuEly a răspuns:

Pai indicat ar fi sa ii speli de mana ca la masina de spalat se pot dezlipi sau orice alt ceva