| anonim_4396 a întrebat:

Niste pastile pentru pofta de mancare imi recomandati? Am 19 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fructe,legume,sucuri carbogazoase

| Lostlyric a răspuns:

Incepe simplu: cu exercitii. Activitatea fizica iti creste apetitul.
Tine minte ca o alimentatie mult prea bogata in fibre, creste senzatia de satietate, rezultand in apetit scazut. Nu sari niciodata peste micul dejun. Si acesta trebuie sa fie cat mai bogat in nutrienti. Micul dejun iti da energie pe intreaga zi si activitate crescuta, ceea ce iar, mareste apetitul.
Daca insisti sa consumi pastile, ia suplimente cu vitamina B.
Daca problema ta devine foarte apasatoare, fa-ti un consult la un nutritionist.

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru Lostlyric):

Nu am cand sa fac exercitii pentru ca am bac anul asta si nu s ca restul elevilor... eu invat. M am simtit prost destul ca sunt slab, si de fiecare data cand cineva imi aduce aminte iar asta. Am programul incarcat si nu am reusit sa mi fac cardul de santate pentru ca trebuie sa merg la Casa judeteana de sanatate sa duc niste foi. sper sa ajung acolo peste 2 saptamani, a apoi sa mi fac cardul

| Lostlyric a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

Vitamina B. Si incearca sa mananci des si putin. happy Si nu ridica glasul la mine, ca-s mai batrana decat tine!

| FaraNume1245 a răspuns:

Recomand un medic. Nu lua pastile de capul tău.

| pisciutza19 a răspuns:

Ia magne b complex ala iti va face pofta de mancare si vei mai pune ceva pe tine iti zic asta pentru ca la mine a functionat + de asta nu vei mai avea nici carcei, torticolis si ajuuta si la memorie(prin asta logic ca vei invata mai usor), sper ca ti-am fost de folos. Funda?