| andrez a întrebat:

Noi avem solar si s-au facut castravetii iar ai mei i-au stropit si eu nu am stiut si am mancat unul asa. Pot pati ceva? Ce pot face in cazul acesta?crying Va rog sa raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

In cazul in care castravetele nu a fost spalat si apar simptome de genul: febra, greata, frisoane mergi imediat la doctor sa iti faca spalaturi stomacale si tratament. Sa speram ca nu este cazul. Bafta.

| andrez explică (pentru Onio):

A trecut cam o ora si ma tot gandesc si asta imi face rau sad
Am vrut sa vomit imediat cum am aflat ca tocmai a fost stropit, dar nu am putut. Eu am dat cu cutitu pe el, adica am incercat sa-l curat, dar nu l-am curatat bine, am lasat si un pic de coaja am luat doar tepii aceea. Crezi ca pot pati ceva in continuare?
Promit ca-ti dau funda.

| Onio a răspuns (pentru andrez):

Laptele face minuni, bea o cana de lapte. Laptele m-a salvat de la intoxicare (otravire) cu ciuperci.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Pana acum n-ai murit asa ca o sa traiesti! nu o sa patesti nimic in cel mai rau o sa te doara stomacul laughing bea multe lichide si trece.

| frikk a răspuns:

Relaxwinking

| andrez explică:

Ti se pare ca esti amuzant?

| MoshuleTu a răspuns:

Sa contactezi medicul si sa nu fi agitat!
Agitatia poate cauza probleme.

| andrez explică (pentru MoshuleTu):

Dar la ora asta nu am ce medic sa contactez ca nu mai e nimeni la dispensar.