| yulyanna a întrebat:

Nu stiu, dintr`o data s`a intamplat ceva ciudat... m`a durut 2 zile burta apoi de fiecare data cand urinez ma inteapa rau, sau ma ustura...nu stiu cum sa compar
nu inteleg ce am patit, daca ma duc la medicul de familie imi este frica de rezultat... ce am patit? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara, probabil o cistita. Se trateaza fara probleme, cu atat mai usor cu cat incepi tratamentul mai repede. Asa ca mergi rapid la medicul de familie.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai o cistita, daca nu o tratezi aceasta se va agrava si infectia poate ascensiona la rinichi. Nu cred ca merita, asa ca du-te la medic.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E o raceala, mergi la medicul de familie.

| TutiQ a răspuns:

Buna. S-ar putea sa fie vorba despre o simpla raceala jos. Mergi la doctor, nu trebuie sa iti fie frica. Mai rau faci daca nu te tratezi.
Bafta si anunta-ne rezultatul:*

| yulyanna explică:

Am fost la dinspensar, dar nu m`a consultat...nimic...mi-a dat doar o reteta, e posibil sa nu raspund acelui tratament?