| DmdDinuMarius a întrebat:

Ofer funda,, as vrea sa ma operez de strabism si as vrea in Galati (dr xenia dobre ) si m am facut un control si mi-a zis ca trebuie sa ma opereze de doua ori, ca nu poate sa ma opereze pe amandoi muschi al ochiului ca nu stiu ce se intampla, oare sa fie adevarat sau vrea sa imi ia mai multi bani pe doua operetii, ce nu merge odata si bine ca de exemplu am fost la Bucuresti si mi s-a zis ca ma opereaza o data si bine, as vrea un raspuns de la cineva care cunoaste subiectul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

În mod normal se face o singură operație de strabism cu instrumente de micro chirurgie. Mușchii ochiului trebuie să lucreze la parametrii corespunzători. Mai bine vi în București sunt clinici foarte bune oftlmologice. Eu ți-aș recomanda una din ele. Suntem recunoscuți pe plan internațional la oftalmologie.
Acum eu nu cred că vor mai mulți bani de la tine, ci doar este incompetență sau așa au decis ei să fie de două ori. Să nu ne pripim.
Poate exista și a doua operație numai în cazul în care unghiul de strabism este mare, in ambliopie mare, in strabisme paretice – dupa o prima operatie este necesara corectarea unghiului restant, deci a doua operatie, efectuata pe alti muschi, fara ca aceasta sa reprezinte un esec al primei operatii.

| DmdDinuMarius explică (pentru Anonimuserr):

Am fost in Bucuresti la oftapro si mi a cerut 3000 de lei pentru operatie iar in Galati ma costa 1000 de lei si a doua 800 de lei, eu ma gandesc ca daca nu e destul de specializata in operatii de strabism, ce se poate intampla, ca din cate am vazut nu e mare lucru in legatura cu acesta operatie, chestia e ca am auzit ca este un medic foarte bun la care as vrea sa ma operez

| DmdDinuMarius explică (pentru Anonimuserr):

Am fost in Bucuresti la oftapro si mi a cerut 3000 de lei pentru operatie iar in Galati ma costa 1000 de lei si a doua 800 de lei, eu ma gandesc ca daca nu e destul de specializata in operatii de strabism, ce se poate intampla, ca din cate am vazut nu e mare lucru in legatura cu acesta operatie, chestia e ca am auzit ca este un medic foarte bun la care as vrea sa ma operez

| Anonimuserr a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Mai bine vi în București la o clinică foarte bună, dai 4000 RON dar știi fă e făcută bine.
Nu cunosc în Galați ce și cum relații despre acel medic.

4 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Stiu ca nu are legatura cu ce ai intrebat, mai exact strabismul pe care il ai la ce se refera? Nu vezi cum trebuie, ochii nu sunt "asezati" unde ar trebui?