| anonim_4396 a întrebat:

[Pentru fete]
Buna! Am o problemă, mai exact sânul meu stâng a început să îmi crească de acum câteva luni iar celălalt nu a crescut deloc. (Este ciudat deoarece daca port tricou "se cam vede", are în jur de 1 cm și dacă îl ating mă doare, simt un guguloi mai tare în el). Voi ați pățit așa? Îmi va mai crește și celălalt? Mi se pare ciudat deoarece știu că nicio fata nu are sânii egali dar la mine este o diferență și pare că mai crește dar celălalt nu e nici măcar o frimitură:* (apropo peste 3 luni fac 12 ani).
Aștept sfaturile voastre:3.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Jenga a răspuns:

Foarte multe fete au pe parcursul dezvoltarii lor perioade in care sanii le sunt inegali. Insa mai rar aceste diferente raman si sunt usor de observat. :3

| Sorina637 a răspuns:

Stai calma, vor creste cu timpul si vor fi egali. Cunosc fete care de abia la 18-19 ani au avut intr-un final sanii egali.
Citisem undeva ca e recomandat sa ti masezi sanii o data la cateva zile, cu crema sau orice altceva, pentru accelerarea cresterii si pentru sange. Si eu am facut chestia asta si acum mi se par cat de cat egali, chiar daca ei devin egali de la sine.
Daca nu vrei sa se vada prin tricou, iti recomand sa iti iei o bustiera sport care sa ti sustina, sau chiar sutien, daca iti gasesti marimea.

| Anonimmisto198 a răspuns:

Este absolut normal, si la mine a fost la fel, cel care e mai mare se v-am opri putin timp din creștere pana v-am crește si celălat. La mine asa a fost, si eu ma ingrijoram dar de fapt e normal, stai linistită