| Lilia2621 a întrebat:

Peste o luna si ceva e ziua mea si implinesc 17 ani. Vreau sa-mi fac un cadou la care visez de ceva vreme, sa slabesc 5-7 kg. Stiu ca e posibil, dar niciodata nu ma pot apuca sa slabesc. Adica incep sa fac sport si dupa o saptamana renunt, sau incep o dieta, renunt la dulciuri iar dupa o saptamana la fel renunt. Va rog, dati-mi ceva sfaturi, chiar imi doresc sa slabesc, ca la aniversarea mea sa pot imbraca cevreau si sa stea perfect pe mine, sa ma simt bine in pielea mea. Va rog,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Pai da-ti un cadou: P E R S E V E R E N T A. vrei sa arati bine, munceste pentru asta, visezi sa imbraci ce vrei si sa iti vina bine? munceste sa iti indeplinesti visul. un vis devine realitate daca ai ambitie destula sa vrei sa ti-l indeplinesti. nimeni nu o sa te ambitioneze decat tu insati, sau visul spre care tinzi. lasa dietele, misca fundul la sala sau dimineata cand te scoli baga o tura in jurul blocului (era un apropo la jogging). de ce renunti? crezi ca daca stai in casa si te uiti pe TPU si asculti muzica alea 5 kg dispar singure? pui intrebarea si puff, magie, gata kg? ambitioneaza-te, musca din kg alea, da-le jos, arata-le ca ele stau dupa tine, nu tu dupa ele smug fii rea. dimineata cand rasare soarele ture de bloc, 4 mese pe zi, fara prajeala, prefera salatele sau mancarurile slabe in grasimi, elimina carea rosie din dieta, baga seara inainte de culcare abdomene si genoflexiuni (4 serii a cate 30 la inceput, si cresti treptat, putin cate putin)

| Lilia2621 explică (pentru JohnnyBi):

Mersi... chiar mi-ai dat un pic de incredere in sine. O sa incerc sa-ti urmez sfatul.

7 răspunsuri:
| Trolliţă a răspuns:

Eh. -.- Genoflexiuni, abdomene. cred ca te-ai saturat de ele. Nu sunt ELE singura SOLUTIE. TRebuie sa fi ambitioasa daca doresti sa obtii ceva. Gandeste-te doar cat de bine te vei simti cum vrei TU. TE chinui putin si ai apoi rezultate MARI. TE sfatuiesc, orice mananci chiar si ciocolata sa le imparti in jumatate. tot. LEgumele si fructele nu. Ele sunt sanatoase deci poti sa le mananci intregi. REstul sa imparti in jumatate. Sa DANSEZI, Majoritatea fetelor se simt bine cand danseaza. Si dansul tonifiaza. Este imposibil sa nu iti placa sa dansezi. Dai drumul la muzica intr-o camera inchizi usa si DA-I DRUMUL!
Nu te infometa. Iti va face rau si pe urma ai sa regreti.

* nu mai cereti atata funda. Dati si voi un sfat din placere nu petnru o amarata de FUNDA*

| Niiiicu a răspuns:

Iti recomand sa t5e apuci de sport si sa te si tii...succes

| helen45132 a răspuns:

Incearca relax and tone, il am si nu-l prea folosesc dar la mine rezulatele au aparut rapid(cand mama l-a cumparat vreo trei zile la rand ma dadeam si am slabit doua kg). In fine, incearca, cu cat mai multe pareri cu atat mai binewinking

| AkaneHanda a răspuns:

Stiu eu ceva eficient care nu trebuie sa te abti sa mananci ce vrei...inainte de fiecare masa trebuie sa bei cate o cana de apa fierbinte dar nu atat de fierbinte incat sa te arzi...si in fiecare dimineata trebuie sa faci cate abdomene si genoflexiuni poti!
Dai funda? happy

| Stoica_Cristian_1968 a răspuns:

Incearca REVEAL
http://www.youtube.com/watch?v=OcHzkHoaz_g&feature=related
6 kg min in 30 de zile
400 lei/lunar