| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Poate avea efecte negative aparatul tens pentru copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Tinand cont de faptul ca tot sistemul nervos este bazat pe impulsuri electrice... Poti ajunge la niste efecte nenaturale, contractari de muschi, spasme in locuri controlate de coloana: adica comenzi false trimise la organe gen plamani.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Doja a răspuns:

Daca nu-l pui pe cap sau pe coloana nu ar trebui sa aiba nici un efect negativ.

| Adrian_Costin_1999 explică (pentru Doja):

Ce se poate intampla in aceste cazuri?

| Adrian_Costin_1999 explică (pentru Doja):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| Doja a răspuns (pentru Adrian_Costin_1999):

Tinand cont de faptul ca tot sistemul nervos este bazat pe impulsuri electrice... Poti ajunge la niste efecte nenaturale, contractari de muschi, spasme in locuri controlate de coloana: adica comenzi false trimise la organe gen plamani.