| anonim_4396 a întrebat:

Problema sta in felul urmator : de ceva vreme ( nu sunt sigur cate luni exact ) am o problema legata de pielea de pe buza inferioara. Nu stiu din ce circumstante a ajuns sa se crape ( sunt niste crapaturi mai maricele, aproximativ 1.5 cm in latime. Nu stiu ce as putea face, daca mananc se ia acea crusta unde este crapatura. Am incercat cu strugurel sa ma dau, dar nu o pot face la nesfarsit. Ca problema apare, si e chiar inevitabil sa nu-mi ating buza ca sa evit ruperea acestei cruste. Stie cineva ce se poate face in situatia asta? Cineva care a patit sau are vreo idee folositoare e bine venit. Ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maria33 a răspuns:

Nu trebuie sa consulti un mediclaughing ci doar sa iti cumperi un blsam de la farmacie fara culoare si eventual fara miros daca vrei si il aplici ori de cate ori vrei. Rezultatul? Buze fini, hidratate si sanatoase. happy

3 răspunsuri:
| Alexandrughita a răspuns:

Si eu am probleme cu buzle iarna, de la frig se usuca rau si crapa usor... Dar nu chiar atat de rau. Iti recomand sa consulti un medic, sa-ti recomande la randul lui ceva bun

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrughita):

La mine orice anotimp este, se crapa. Nu ca m-ar deranja daca nu ar fi atat de grav, ca na, sunt baiat nu prea imi pasa atat de mult, dar ce patesc eu este deja o exagerare.

| Nicolletaaa a răspuns:

Hey.
Mai bine sa-ti pui miere pe buze macar o saptamana, dar daca nu iti trece nici cu miere iti recomand Aloe Vera.