| KaterinaPetrova a întrebat:

Proteine redis! Daca incep sa iau proteine de la redis.trebuie neaparat sa mergi la sala.sau poti sa faci u acasa cu o haltera si 2 gantere? daca nu mai fac dupa ce se termina proteinele, cu timpu dispar sau pot sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mortallx a răspuns:

Daca faci acasa cu o haltera/gantera faci degeaba(degeaba in sensul ca o sa iei proteine degeaba). Daca iei proteine si nu faci exercitii ai sansa sa slabesti ca dreacu(stiu pe cineva patit). Acasa cu gantera/haltera faci definire, nu faci ceea ce faci si la sala.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru kepy):

Serios? Esti pe langa.

In dieta de slabit dukan se bazeaza pe exces de proteine si slabesti o gramada. Nu are treaba cu masa musculara ( e dieta pentru femei in general )