| C_4776 a întrebat:

Pt Dentist.ro Buna, am si eu o problema.De cativa ani am niste pete albe pe dintii din fata, nu sunt foarte vizibile uneori, dar cateodata se vad foarte tare si sunt foarte albe.De cateva zile am racit si tot am baut ceaiuri multe, nu stiu daca are legatura, dar de cand sunt racita petele se vad incontinuu foarte albe in contrast cu nuanta dintilor.Nu stiu ce sa fac pana o sa ma duc la dentist, de obicei nu se vad asa tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 2FastRazvyYou a răspuns:

Pai cred ca ai lipsa de calciu poate fi pe unghii sau pe dinti.

| C_4776 explică:

Multumesc de raspunshappy