| anonim_4396 a întrebat:

Recent am descoperit ca am un nodul la coloana vertebrala. Am cautat ce afectiuni pot avea, si simptomele cancerului tiroidian imi sunt comune. Nu multe, doar sunt ragusita si respir greu (de obicei pot respira doar pe o nara)dar cred ca e din cauza racelii pe care se presupune ca o am. Am citit si ca se poate monesti genetic, si cateva dintre rudele mele au avut probleme cu coloana. De asemenea nodulul e in jurul gatului. Cat la suta e posibil sa am cancer? Sau ce alta afectiune pot avea? Inca sper ca e din cauza racelii sau faptul pozitiei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Aveti prea mult timp daca va ganditi la cancer, o fi boala secolului,, dar nu apare peste noapte si oricum, ci dupa mai multe criterii, dar in tot cazul, il faci greu si mori usor de la el.

Ipohondria insa e o boala mai fatala, te imbolnaveste mai tare de nervi si psihic, acolo unde conteaza.

| Caro34 a răspuns:

NU ai cancer! Acolo poate fi un lipom de grasime, care si acela se mosteneste genetic sau poate fi de la raceala. Adesea la raceala apar mici noduli plini cu limfa protectoare care dupa insanatosire dispar sau se retrag incetul cu incetul. Ar trebui sa consulti si un medic insa sigur nu ai cancer! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat