| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati-mi vag rog cateva suplimente alimentare / vitamine, pentru luarea in greutate. Am 50 kg, sunt cam slabut, si as mai vrea sa pun cateva kg in plus pe mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți recomand să mergi la medicul de familie pentru un consult medical, nu iei suplimente după auz muzical. Practică și un sport de masă.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut.
Si catii ani ai sa stim in ce fel iti recomandam?

| Cosmin86 a răspuns:

Serious mass + o creatina

e suficient.

si 4-5 mese pe zi, carbohidrati in special la fiecare masa ( dar si ceva proteine )

| pietrean a răspuns:

Sunt multe firme ce produc suplimente alimentare.Pentru a-ti creste pofta de mancare si pentru a ajuta organismul sa asimilezi mai bine,poti cauta complexurile de vitamine si minerale ce contin:calciu,magneziu,vit A, B, E, zinc, cupru.Iti recomand produsele romanesti.La farmacie poti cere suplimente,dar fii atent ca au tendinta de a-ti recomanda ce este mai scump. Cere de la mai multe firme, apoi alege in functie de numarul de capsule side cate ori se ia pe zi, apoi in functie de buget.
Eu personal, iau de la Eurovita. Poti cauta pe GOOGLE, tastand toate vitaminele si meneralele care ti le-am recomandat si vezi ce firme fac asa ceva si pretul cu aproximatie.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Cred ca am ajuns cam tarziu...acum doi ani am avut la 1.79m cam vreo 52 de kg.
In primul rand sala cu o alimentatie sanatoasa si fara fast-food sau dulciuri. Plus creatina inainte de sala si un shake proteic dupa sala. Acum am vreo 70 kg