| chocolatedream a întrebat:

Sal, ce parere aveti despre samponul de urzica, am auzit cai bun da cine stie adica te ajuta sa ti creasca parul mai repede sau? funda +vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Urzica este o planta cu multe beneficii asupra corpului nostru, printre care si asupra parului.
http://www.pravaliata.ro/urzica.htm

| adryana_6040 a răspuns:

Tratament pentru par

Acest remediu naturist este recomandat mai ales pentru parul uscat. Incalzeste jumatate de cescuta de ulei de ricin, aplica-l pe parul ud si maseaza scalpul pentru cateva minute. Ia apoi un pieptene cu dintii rari si trece-l prin par de cateva ori. Inmoaie un prosop in apa calda, stoarce-l si inveleste-ti parul cu el. Dupa 15 minute spala-ti parul cu sampon pentru a indeparta uleiul. Vei obtine un par matasos si stralucitor. In plus, uleiul de ricin iti va hrani scalpul indepartand matreata si ajutand parul sa creasca

| anna9372 a răspuns:

Sal >Am incercat o groaza de sampoane pe baza de urzica si la mine nu au avut nici un efect mi-ai dat numa batai de cap. acum nu e obligatoriu si ti se potriveasca si tie. pot sa iti recomand tot din experienta trei sampoane de care eu am fost multumita pantene pro v, schauma super fructe si garnier fructis. iar daca vrei sa-ti creasca parul eu iti recomand ou pe post de masca si poate sa renunti din cand in cand la uscatorul de par la placa si la ondularor macar acum vara.

| Dalma_6361 a răspuns:

La mine nu a folosit deloc ba chiar imi cadea parul din cauza ei