| LoveYourEyes a întrebat:

am o pisicuta de 2 ani ceva si e cam trista si suparata.adica nu e energica..nu are chef de joaca si inainte era asa jucausa.am vazut ca i.au iesit niste bubite pe ea si o manancasad am fost la un veterninar dar nu i-a facut nimic.am fost la altul si i-a dat niste vitamine si mancare.acum e tot asa..si are mai multe bube si mai mari... unii spun ca nu mai are multe zile.ce sa cred? o sa moara sau e doar ceva temporar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| bogdanel466 a răspuns:

Bun in primul rand sa stii ca boala aia de piele este probabil in mica legatura cu starea pisicii. Dar daca ea nu a fost energica de cand o ai, asa cum noi oamenii avem personalitate si pisicile au. Sunt pisici dinalea care se alinta toata ziua delea puturoase si delea jucause. Poate a ta e mai puturoasa. Nu o forta cu vitamine si alte prostii ca poate chiar de la alea sa imbolnavit. Duo la veterinar si vezi ce zice.

| Empathizer a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, du pisica la Facultatea de Medicina Veterinara de langa parcul Izvor. Au o clinica foarte buna acolo. Pare sa aiba o boala care se poate trata (raie sau o alergie la ceva, sau alta boala de piele). Pisicile netratate pot muri de raie, de exemplu.

| LoveYourEyes explică (pentru Empathizer):

Cred ca asta aresad deci poate muri daca nu ma duc la veterinar cu el?

| Empathizer a răspuns (pentru LoveYourEyes):

Da.

| Empathizer a răspuns:

Hei! Nu ne lasa asa! Nu ti-a fost de ajutor niciunul din noi? Ce te-ai hotarat sa faci cu pisica?

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Poate are vreo boala.
sau poate a mancat ceva
sper sa nu iti moara.
imi plac pisicile

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Pai cum sa fie temporar daca nu o tratezi? Duo la veterinar ca moare-n ***