| me237 a întrebat:

Sall! am 1.60 m si 54 kg, as vrea sa slabesc in 3 saptamani pana la 47 kg. Ce dieta imi propuneti? si nu vreau raspunsuri de genul ai greutate ideala, esti ft bine asa sau mai stiu eu ce pentru ca pur si simplu imi sta ca naiba hainele pe mine...greutatea ideala ii un fel de stai linistita ca nu esti cat dulapul dar eu vreau sa arat si bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosmasavoare a răspuns:

Buna,ceea ce incerci tu sa faci e foarte mult si poti avea alte probleme, pentru ca a slabi 7 kg 3 saptamani este foarte mult, eu iti pot propune un program dar sigur nu vei slabi 7 kg indiferent cate de mult ai tine tu dieta si cat ai alega!
Ok,sa incepem,pentru inceput mancarea trebuie sa fie bogata in proteine si carbohidranti(orez,ciuperci,legume,fructe,lamaie cu apa sa bei in fiecare zi, in general apa plat, dar daca nu iti place poti bea si minerala)fierte sa nu uiti 1 la doua zile sa manci cate 1 baton de ciocolata sau orice contine glucide si lipide!
Incearca sa faci sport macar 4 zile pe saptamna, adica alearga minim 30 min, fa-ti un program de aerobic pe care il poti practica si in casa(cauta pe youtube) Si daca muncesti o sa ai si rezultate!
Succes si spor la treaba!

| me237 explică (pentru cosmasavoare):

Multumesc de raspuns dar de ce nu as putea slabi 7 kg in 3 saptamani daca am slabit in 5 zile 2? asta s-a intamplat acum 2 saptamani si de atunci am mancat tot felul de dulciuri si pizza si azi am vazut ca am mai slabit un kg...deci nu poti spune ca dieta pe care am tinut-o a fost exagerata (daca era ma ingrasam dublu)

| cosmasavoare a răspuns (pentru me237):

Nu e vb ca u poti slabi, eu am slabit 15 intr o luna jumatate doar ca nu e bine pentru sanatatea si organismul tau!

5 răspunsuri:
| uuueeeccc a răspuns:

Poti sa slabestiwinking... iti recomand exercitiile astea: 6 week six pack a lu' Jillian Michaels si Insanity Workout. Daca te ti de ele zi de zi o sa ai rezultate foarte bune. Renunta la dulciuri, prajeli, fas-food si bea 2-3L apa pe zi. Mult Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Fitnessfree a răspuns:

ESTI GRAS? Vrei sa slabesti? Intra pe skype sau messenger: fitness_free si slabesti garantat prin exercitii.