| ashthebest a întrebat:

Salut, a inceput sa-mi apara herpes pe buze, acesta poate fi transmis de la o persoana ce a avut in trecut? prin baut sau sarut.

mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Herpesul poate fi transmisibil, depinde de imunitatea fiecaruia, sarutul mai degraba decat bautul.

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Herpesul ramane latent in corp toate viata. Eruptiile pe piele pot fi tratate, dar virusul e mereu in corp... unii oameni chiar nu stiu ca il au. Asa e posibil ca tu sa il fi avut din copilarie si abia acum sa iasa la iveala. Oricum, nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar peste 95% din suprafata globului are virusul in corp.

| Minks a răspuns:

THCC : Ma bucur. Oricum virusul se ia foarte usor, in mijloacele de transport in comun, daca folosesti o toaleta publica...etc. Oricum periculos nu e, doar enervant.

| ioanaioana a răspuns:

Da,so transmis de la o alta persoana, sa-ti pui crema pe herpes ca sa treaca

| YuliaNhO a răspuns:

Daca a fost vindecat complet, nu

| THCC a răspuns:

@Minks ma numar printre ce care nu au virusul in corp.
am 28 de ani si nu am avut pana acum.

| ashthebest explică:

Da a fost vindecat la acea persoana. ii de la persoana?

| ashthebest explică:

Da a fost.