| Începătorul988 a întrebat:

Acum o saptamana am stat 2zile in soare (aproximativ 10ore/zi), si m-a ars soarele in zona gatului. Astazi a inceput sa mi se ia pielea din zona aia, si se vede foarte urat, mai ales fiind la spate. Cum pot grabi procesul sa imi cada mai repede pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pupix2002 a răspuns:

Cred ca cel mai simplu ar fi sa pui pe cineva sa te cojeasca.Sau fa-ti cat mai multe dusuri si apoi freaca cu un prosop cat suporti tu si tot asa, roaga pe cineva sa te cojeasca. Dupa un fus caldut se ia mai repede pielea