| Floreenofficial a întrebat:

Salut! Ajutați-ma va rog frumos cu o părere, cu un sfat.Ma necăjește/doare unghia de la degetul mare de la piciorul drept, singura parte buna e că nu curge puroi pe șosetă.Am fost deja operat de doua ori la ambele picioare și mi s-au scos doua unghii până acum și nu as vrea sa ajung la a treia operatie, deci ajutor.Ce sa fac? Daca ating unghia de ceva mă doare.Sa o tai? Dar cum? Că mă doare! Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se scoate unghia, este interzisa folosirea incaltamintelor care pot apasa locul! In caz contrar, se poate infecta!
Mergi inapoi la medicul care ti-a scos unghia, sa te consulte!
Daca unghia este dureroasa, inseamna ca ai ceva problema acolo.