| bogdannel21 a întrebat:

Salut,am 17 ani si de cateva zile nu pot sa dorm noaptea, ma duc la culcare la ora 23-24. si apoi incerc sa adorm ma uit la ceas vad ca e ora 2 imi vin tot felul de ganduri si intamplari in minte,mai stau cu ochii inchisi, ma "trezesc" ca ceasul indica ora 5-6 si eu par foarte obosit,nu stiu parca timpul trece foarte repede,dar eu nu adorm, sau asa mi se pare.Tin sa precizez ca beau cafea sau 3in1 mai rar dimineata si ca nu mananc dupa ora 7.Cum as putea rezolva problema, ceva ceaiuri care ajuta stiti? Cine ma ajuta primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeniseDe a răspuns:

Ceaiul de tei cald...fa ceva seara sa te obosesti sa dormi. adica asa am patit si eu ca tine laughing nu puteam sa dorm

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La farmacie sau Plafar este un ceai "somn odihnitor".
Pa, pa.

| mihaicelsfant a răspuns:

Si eu pateam asa dar dupa o sati revii stai linistit..lasa ceaiurilelaughingo sati revii de la sine