| Poseidon69 a întrebat:

Am 17 ani, sunt baiat si sunt inalt adica am 1.83 si am 60 de kg.
Si am o mica problema.
Ori sunt eu prea slab, ori e normal asa ceva.
Am pieptul moale, adica daca ma apas putin pe el simt ca se misca.
Si daca ma bat in stern adica pe mijlocul pieptului suna a gol...
Ce pot sa fac ca sa nu mai sune a gol sau ca sa nu se observe asa tare sternul sau macar ceva nu stiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum ai vrea sa sune? Esti slab, trece carantina vezi de culturism

| Violleta2022 a răspuns:

Greutatea ideala este 10 Kg mai PUTIN, decat inaltimea.
In cazul tau, la 1.83 ar trebui sa ai 73kg.
In ce priveste batutul cu degetul sau pumnul in stern, este normal sa sune a gol, pentru ca-s niste oase mari care protejeaza plamanii si inima, si asa suna la toata lumea. Ma rog, exceptie fac grasanii, carere au startul de grasime mult mai gros si nu se mai aude, atat de clar.
Tot ce ai de facut este sa nu mai bati in stern, fiindca nu-i nici normal si nici sanatos sa faci acest lucru.
Fa ceva util, un sport de exemplu, sau invata, tine-ti mintea ocupata cu ceva util, in loc sa-ti ciocanesti oasele.

| viavo a răspuns:

Stai linistit. Corpul tau inca se mai dezvolta. Iti recomand sa faci sala.

| 90210 a răspuns:

Consulta un medic.