| erik20 a întrebat:

Am aproape 16 ani, 1.64m si 65+ kg, as vrea sa ma apuc de sala pentru a imi creea o masa musculara mai frumoasa, abdomen mai mult ( bratele sunt destul de dezvoltate, dar nu ar strica si ele ) cum as putea proceda tinand cont ca nu am mai fost la sala? Cum as putea incepe si in cat timp s-ar putea vedea rezultatele?

Cu ce aparat sa incep, cat mai trebuei sa slabesc? + cat timp sa alerg pe banda. happy

Multumesc frumos, dau funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Temüügin a răspuns:

Acolo sunt instructori pe care ii poti intreba cum se utilizeaza un aparat,cate repetari trebuie sa faci si cate serii.Dar daca nu vrei sa te ajute un istructor iti poti face un program cu exercitii pentru fiecare grupa musculara de exemplu

Luni-piept+triceps+abdomen
Marti-spate+biceps+trapez
Miercuri-umeri+picioare
Joi-pauza
Vineri din nou piept,triceps, abdomen
Sambata din nou spate, biceps, trapez
Duminica din nou picioare, umeri

Cauta pe net exercitii gasesti foarte multe si selecteazale pe cele mai bune.Bafta.