| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,am dureri in partea dreapta sub coaste,insa nu mai sunt atat de intense,ma tem pentru faptul ca aceste dureri nu imi vor mai trece,sunt foarte trista,ma tem de operatie (cred ca am colecistul bolnav) am nevoie de ajutor, dau funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cu vezica biliara ai probleme dacă ai fost la un specialist și nu te o lămurit mergi la altul la gastroenterolog ficatu nu doare si nevralgie intercostala nu știu nu cred ca ai dacă zici ca te doare sub. Da o fetita asa scumpa e asa bolnavioara? sad ai grija și la alimente și bea numai apa plata eu cred ca cu fierea ai probleme trebuie sa fi atenta ce mănânci pana mergi la medic îți urez multa sănătate puiuț.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa ajung la operatie sad sunt atat de trista, tin dieta insa nimic nu ma ajuta. Multumesc mult pentru sustinere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Sa fi iubita, tu faci ce consideri însă dacă medicul îți spune ca trebuie atunci e absolut necesar sa o faci e spre binele tău și fără fiere vei fi ok asa cum ai fost cu atât mai mult ca ții dieta eu îți urez multa sanatate și sa nu îți fie frica în viata asta de nimic tine capul sus ca nu e o operație foarte complicata fi puternica o sa treci peste situația asta cu bine și soră-mea s-a operat de fiere și vad ca este bine mersi sa speram ca totuși nu o sa ajungi la operație și dacă va fi sa nu îți fie teama mai ales dacă vrei sa scapi de aceste dureri da repet poate nu e caz de operat tu știi mai bine da indiferent de rezultat fi tare și optimista fiindcă se poate trai bine mersi și fără fiere și sa ai o viata asa cum îți dorești tu. Mi se pare ca și eu am probleme ca și pe mine ma înțeapă tot acolo câteodată de mulți ani da trec repede înțepăturile la tine nu știu cum sunt doctoru îți va da cel mai bun sfat și spre binele tău ar fi ok sa îl i ei în considerare dacă nu vrei sa treci prin stările astea mereu. Nu ai pentru ce drăguțo sa fi iubita happy

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.Ideea este ca acum o luna si 3 saptamani in urma am fost la ecografie si nu mi-au gasit pietre. Eu cred ca am probleme cu fierea, pentru ca am dureri acolo.Mersi mult, iti doresc si ti-e multa sanatate.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic fetita, ca astea sunt boli inchipuite!
Tot inventezi in fiecare saptamana alta boala.

| gabicoo a răspuns:

Mergi urgent la medic!
Ăsta e singurul sfat valabil!

| Julia1188 a răspuns:

Cel mai bine mergi la un consult la gastroenterologie. E posibil sa ai calculi biliari. Pentru ameliorarea durerilor poti lua No Spa.