| Zinv a întrebat:

Salut.
Am o intrebare.
Am 13 sunt baiat si fost sportiv de performanta de polo.
Am 1.74 si 65 de Kg.
E normal sa am 65 de Kg sau trebuie sa mai slabesc?
Fac sport acasa.
Incerc sa ma menti cu sportul si sa mananc echilibrat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand ai avut timp sa faci performanta? Esti bine asa cum esti.
Dă-i inainte.

| Zinv explică (pentru darrio2007):

Fac inot de la 2 ani si sport de performanta de la 7 ani. Multumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Zinv):

Ma bucur pentru tine. Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa mai slabesti, esti foarte bine asa.
la 1.74m trebuie sa ai 64-65kg

| Vântulalb a răspuns:

La 13 ani deja fost sportiv?
Nu te uita la cei care spun: atata inaltime, atata greutate. Nu e corect. Depinde muult si de varsta. Pentru ca nu mai faci sport de performanta, exista riscul sa te ingrasi. Poate vreo 5 kg in minus nu ar strica. Dar daca faci sport, sa nu mai depasesti cat ai. Inca esti in crestere.

| vvvcbpk a răspuns:

La inaltimea ta esti bine cu 65 de kg